ПРЕПОДАВАТЕЛИ

  • Доц. Димитър Димитров (☦ 2024 г.) – завършил музикална педагогика в Теоретичния факултет на Българската държавна консерватория (сега: Национална музикална академия), 32 години преподавател по църковна музика в Богословския факултет на СУ „Св. Климент Охридски”, главен диригент на смесения хор при патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски” и един от основателите на мъжки камерен ансамбъл за църковна музика „Св. Йоан Кукузел - Ангелогласният”. Отличен с титлата "Протопсалт на БПЦ" през 2018 г. Преподавател по Елементарна теория на западната музика. С прискърбие съобщаваме, че обичаният и уважаван от нас доц. Димитър Димитров се престави в Господа през м. януари 2024 г. През учебната 2023-2024 г. преподавател по предмета е Мария Витанова-Иванова.
  • Свещ. Любомир В. Янъков – завършил школа по източно-църковно пеене при храм „Зоодоху Пигис” в гр. Атина, като ученик на Костас Ангелидис, с диплома за първопевец и преподавател, призната от гръцката православна Църква и гръцката държава (решение на Министерство на Културата 19794/1018/10-6-2003); магистър по богословие (с тема по източно-църковно пеене:"Диатоничните гласове според гръцките теории и българските музикоучители през XIX и XX в."); докторант по източно-църковно пеене в Богословския факултет на СУ "Св. Климент Охридски"; и две години специализация по теория и практика на византийката църковна музика в „Одио Атинон” с водещ преподавател Георгиос Константину и преподаватели Ахилеас Халдеакис, Мария Александру, Флора Критику и др. – основател на школата при храма и преподавател по Източно-църковно пеене.
  • Стоян В. Янъков – завършил школа по източно-църковно пеене при храм „Зоодоху Пигис” в Атина, също ученик на Костас Ангелидис, с диплома за първопевец и преподавател, призната от гръцката православна Църква и гръцката държава с решение на Министерство на Културата 34989/1240/6-6-2008 преподавател по Източно-църковно пеене.
  • Живко  Желязков – ΙΙ-ро поколение преподавател от първия випуск на школата, завършил   през 2012 година. Член на преподавателския екип с ценен опит, който познава учебната програма от гледната точка на ученика, като същевременно е и преподавател по Източно-църковно пеене от учебната 2011-2012 година първо в първи, а после и други курсове на школата. 
  • Димитър Димитров – доктор по богословие, редовен асистент по Църковнославянско четене и език, Славянска книжнина и Химнология (Химнография) в Богословски факултет при Софийски Университет „Св. Климент Охридски” – преподавател по Славянско четене и език, Химнография, Типик и Литургика. От началото на учебната 2018 г. до 2022 г. преподавател по предметите Славянско четене и език, Химнография, Типик и Литургика е г-н Кирил Георгиев.
  • Любомир Малковски завършил Школата за източно-църковно пеене при храм „Св. Кирил и Методий“, София през 2017 г. и преподавател в нея от учебната 2018-2019 г. Магистър по специалност Теология в Богословски факултет, СУ „Св. Климент Охридски“, с професионална квалификация: Магистър по теология – Литургия и музика. Магистърска теза: Български печатни невмени сборници до 1878 г. Преподавател по Източно-църковно пеене.
  • Кирил Георгиев завършил Богословския факултет на СУ "Св. Климент Охридски" през 2011 г. като магистър, а през 2012 г. школата. От 2018 г. до 2022 г. е в преподавателския екип, като води предметите Типик, Славянско четене и език, Химнография и Литургика.
  • Димка Савова - завършила с отлично представяне 5-годишното обучение в Школата. Поверени са й консултациите по източно църковно пеене за първи курс, както и изпълнението на песнопенията на левия клир в храм "Св. Кирил и Методий". 
  • Мария Витанова-Иванова - завършила Средното музикално училище в София и Българската държавна консерватория със специалност „пиано“. Преподава в Националното музикално училище „Любомир Пипков“, гр. София, по дисциплината „клавирен съпровод“. Пее на клира в храм "Св. Въведение Богородично" в квартал "Дружба" - София. Също от отлично завършилите петгодишното обучение в школата, понастоящем води предмета Елементарна теория на западната музика.